International Medical Congress of Silesia SIMC 2024 – 15-17.05.2024 r.

SIMC to jedna z największych konferencji studenckich w Polsce, organizowana od 70 lat przez Studenckie Koło Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Co roku studenci z całego świata dzielą się efektami swojej wielomiesięcznej pracy, wysyłając setki oryginalnych prac i prezentując je przed wybitnymi profesorami, specjalistami i pasjonatami medycyny.

SIMC to wyjątkowa okazja dla studentów medycyny do:

• Prezentacji swoich badań i zdobycia doświadczenia w wystąpieniach publicznych
  • Zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w medycynie
  • Nawiązania kontaktów z wybitnymi specjalistami i potencjalnymi pracodawcami
  • Rozwijania umiejętności naukowych i badawczych

Sesje naukowe

Konferencja podzielona jest na sesje naukowe, podczas których studenci prezentują swoje prace badawcze w różnych dziedzinach medycyny, takich jak:

• Medycyna kliniczna
  • Zdrowie publiczne
  • Podstawy nauk medycznych
  • Stomatologia
  • Farmacja
  • Program ramowy

SIMC 2024 odbędzie się w dniach 15-17 maja 2024 r. w Katowicach m.in w naszym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, aula 113 i 114.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie internetowej SIMC: https://simc.sum.edu.pl/programme