Zawody SUM Wars 2017 - finały

SUM WARS 2017 już za nami – znamy zwycięzców i zespół, który będzie reprezentował naszą Uczelnię w zawodach ogólnopolskich – Sim Challenge.

Zadania medyczne okazały się niezwykle ciekawe, a sami uczestnicy zdawali się być mocno zaskoczeni tym co czekało ich na miejscu zdarzenia…..A działo się sporo!!

Na zadaniu „KOLEJKA” drużyny przenosiły się  w scenerię poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej gdzie musiały zmierzyć się z trudami pracy lekarza medycyny rodzinnej. Raczej spokojny charakter pracy w poradni zaburzony został wystąpieniem sytuacji nagłej i nieoczekiwanej! W poczekalni przed gabinetem lekarza  jeden z pacjentów źle się poczuł, stracił przytomność  i przestał oddychać.

W zadaniu o tajemniczym tytule „007” zespoły kolejno wzywane były do restauracji o przekornie brzmiącej nazwie „Wilcza Jagoda”. W kryminalno- medycznym scenariuszu drużyny musiały walczyć
z zespołem cholinergicznym spowodowanym zatruciem związkami fosfoorganicznymi. Jak się okazało zatrucie nie było przypadkowe– to próba zabójstwa dziennikarza, który wpadł na trop wielkiej afery przemytu bojowych środków trujących.

W kolejnym z medycznych zadań studenci działali na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Tu trafiał pacjent, którego wydobyto z płonącego budynku. Przygnieciony stropową belką doznał rozległych oparzeń ciała i wziewnego poparzenia dróg oddechowych…Wtajemniczeni skądś to znają?? – tak! Dobrze kojarzycie – to ten sam pacjent którego mogliśmy poznać w zadaniu do kwalifikacji SUM WARS 2017. Tytułowy „MAKSIU AGAIN” trafiał tym razem do SOR gdzie należało podjąć jego dalsze, intensywne leczenie, polegające m.in. na zabezpieczeniu drożności dróg oddechowych poprzez wykonanie konikotomii.

Oprócz zadań medycznych uczestnicy finału mogli m.in sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując test przygotowany dla Nich w platformie e-lerningowej.

Sztafeta natomiast sprawdzić miała wybrane procedury medyczne  wykonane prawidłowo  w jak najkrótszym czasie.

Miejsce 1

Barbara Kucharska, Paulina Sobczyk, Katarzyna Rybczyk, Marek Jędrzejek, Jakub Słoka

Miejsce 2

Dawid Marciniak, Tamer Bsoul, Oliver Piotr Firszt, Szymon Goliński, Adrianna Jagosz